Hodnocení měsíce - leden 2022

Děti z Bubáčků na začátku ledna sdílely své zážitky z Vánoc. Sdělovali jsme si, jaké kdo dostal dárky a postupně jsme se připravovali na příchod Tří králů. Připomněli jsme si příběh narození Ježíška, kreslili jsme kometu a poslechly jsme si příběh o třech králích. Každý bubáček si vybarvil svou korunu a s ní jsme se vydali na dalekou cestu k Betlému. Skákali jsme, šli jsme přes hory, plavili jsme se přes moře až jsme dorazili k jesličkám. Zazpívali jsme písničku My tři králové a každý bubáček dal Ježíškovi nějaký dáreček. Ve školce nás navštívil i vánoční skřítek, se kterým jsme si zatančili a také nám ukázal, jaké dokáže vytvářet bubliny.
V lednu jsme také poznávali vlastní tělo – jaké má části, co všechno dovede, jaké máme smysly. Pojmenovávali jsme části těla při hře s kostkou. Naučili jsme se nové básničky (Moje tělo, Všechny moje prsty). Ukázaly jsme si kostru a naše orgány, abychom pak mohli vytvořit kostlivce. Dále jsme vyzkoušeli naše smysly – jestli dobře vidíme, co je na obrázku, jestli slyšíme básničku nebo jestli cítíme vůni. Bubáčci modelovali obličej a bacily. V průběhu jsme hrály hru Hlava ramena kolena palce.
S Bubáčky jsme stihli i poznat kousek světa. Začali jsme v Praze – poznali jsme Karlův most nebo Pražský hrad a naučili jsme se písničku Na tom pražském mostě. Pak jsme se přesunuli do České republiky, abychom viděli, jak je Praha malinká. Poslechly jsme si českou hymnu a namalovali jsme českou vlajku. V Evropě jsme se podívali, jaká tu žijí zvířata a seznámili jsme se i s vlajkami jiných států (pojmenování barev). S dětmi chodíme v pondělí do sauny a když bylo hezké počasí, zašli jsme na zahradu MŠ.