Hodnocení měsíce - listopad 2018

Měsíc listopad byl velice plný akcí, kterých se děti zúčastnily. Hned na začátku měsíce jsme se byli podívat do hasičské stanice v Jinonicích. Páni hasiči pro nás připravili krásnou prohlídku celého areálu, kvízovou soutěž, prohlédli jsme si jejich dobře vybavená auta a náčiní, které používají při pomoci lidem v nouzi. A nakonec jsme si zařádili se stříkající hadicí. Prožili jsme projekt zdravé výživy, kde jsme se seznámili se se zdravým stravováním, zdravou pyramidou – co je zdravé a co není nebo méně zdravé. Ochutnávali jsme ovoce a zeleninu a také poznávali podle hmatu a čichu. Vyráběli jsme zdravé tyčinky, které jsme umíchali a upekli – to se dětem moc líbilo, také výroba pomazánky, kde děti napěchovaly svá bříška vlastnoručně umíchanou směsicí. Také jsme mixovali kouzelné nápoje – ty dětem moc chutnaly a také měly napěchovaná bříška. Také jsme se jeden den zkrášlili, protože přišel pan fotograf. Prožili jsme bílý den – kde jsme si vyzkoušeli, jak se cítí lidé, kteří nevidí. Pocítili jsme jaké to je, když člověk nevidí, ale také jsme vyzkoušeli, jak se zachovat k takovým to lidem, když potřebují naši pomoc. A také nás navštívili kynologové, kteří vychovávají a cvičí pejsky právě pro slepce. Ukázka se dětem moc líbila. Po ukončení projektu o zdravé výživě jsme hned naskočili do dalšího projektu, a to řemesla na hradě. Zde jsme se seznámili s různými povoláními. Nápomocny nám byli rodiče, kteří nám přišli o tom svém povolání vyprávět a ukázali nám věci, které potřebují k výkonu. Byli tam například – lékař – který operuje mozky a páteře, anestezioložka, architektka, švadlena, vizážistka, laborantka, plavčice, policie, magistra v lékárně,…. Toto se dětem moc a moc líbilo. Bylo to poutavé, protože děti se mohly prakticky seznámit s jednotlivými povoláními. Byli jsme na výletě, podívat se na Tančící dům – ukázka stylu architektury. Také jsme navštívili kino a shlédli jsme film Pračlovíček. Ke konci měsíce jsme ukončili projekt o povolání a pomalu jsme se začali motivovat na začátek adventu. Viděli jsme maňáskové divadlo – O třech prasátkách. A prožili jsme setkání s čerty v pekle a svatým Petrem a Mikulášem při výletě do Příbrami do dolu. Výlet se moc líbil. Učili jsme se písničky a básničky na vystoupení pro babičky a dědečky v domě seniorů, které proběhne začátkem prosince. Procvičovali jsme datum narození, bydliště, povolání rodičů, dny v týdnu, měsíce, období. Zaměřili jsme na všeobecný přehled znalostí, který nám pomůže při zápise do základní školy.