Hodnocení měsíce - Prosinec 2018

Čertovinny. Film se dětem moc líbil. Do školky také zavítal Mikuláš s čertem a andělem, zde
vánoční jarmark. Děti s rodiči si ozdobily perníčky. Připravovali jsme vánoční posezení pro
přítomným. Ale čertíci udělali radost také při návštěvě v Domě seniorů, který jsme navštívili.
v prostoru,….. Ale hlavním tématem tohoto měsíce byly Vánoce. Učili jsme se o vánočních
co jíme k štědrovečerní večeři, jaké koledy známe a učíme se je. Také pozorujeme přírodu,
vládu převzala.

Tento měsíc byl pro nás velice akční. Na začátku měsíce jsme navštívili filmové představení  Čertovinny. Film se dětem moc líbil. Do školky také zavítal Mikuláš s čertem a andělem, zde děti přednášely básničky a písničky a tím si zasloužily také odměnu. Vyráběli jsme dárečky na vánoční jarmark. Děti s rodiči si ozdobily perníčky. Připravovali jsme vánoční posezení pro rodiče na které se děti moc dobře připravily. Svým vystoupením udělaly radost všem přítomným. Ale čertíci udělali radost také při návštěvě v Domě seniorů, který jsme navštívili. I zde děti předvedly krásné vystoupení pro všechny babičky a dědečky, kteří je odměnili velkým potlesek a úsměvem na tváři. Děti dostaly perníkového Mikuláše nebo čertíka. Vyráběli jsme dárečky pro rodiče – svícny, ozdobičku a přáníčko, také se rodičům moc líbilo.A na závěr byla velká vánoční nadílka, kde všechny děti ze školky si zazpívaly koledy u vánočního stromečku. A pak rozbalovaly dárečky, které Ježíšek přinesl do jednotlivých tříd. Dárečků bylo spousta a děti si hned začaly hrát. Pracovali jsme na interaktivní tabuli, kde jsme procvičovali postřeh, orientaci, logiku a fonetiku. Nacvičovali jsme jednotlivá vystoupení, pracovali na grafomotorických a pracovních listech, prohlubovali orientaci v prostoru,….. Ale hlavním tématem tohoto měsíce byly Vánoce. Učili jsme se o vánočních tradicích a zvycích, co je to advent a kdy začíná a proč je, jak Vánoce probíhají u nás doma, co jíme k štědrovečerní večeři, jaké koledy známe a učíme se je. Také pozorujeme přírodu, jak se mění. Čekáme na sníh, který bohužel přichází po malých troškách. Ale paní zima již vládu převzala. Čertíci přejí šťastné a veselé Vánoce a do nadcházejícího roku mnoho úspěchů a zdraví.