Hodnocení měsíce - Březen 2020

V měsíci březnu jsme měli napilno, tak jako každý měsíc. Ale blíží se zápis do základní školy, tak nastal čas vše opakovat, oprašovat naše znalosti a přidávat další. Na začátku jsme byli v kině na Toy Story 4 – film se dětem moc líbil, také nás navštívila paní Listoňová, maminka naší Lucinky a seznámila nás s krásnou knížkou, která je přímo o princezně Lucince. Dále jsme navštívili divadlo a viděli jsme krásné představení o Skřítcích v údolí. No, a to bylo všechno z našich plánovaných výletů. Tematicky jsme se zaměřili a probrali na charakteristické znaky jara, na probouzející se přírodu, na jarní kytičky, co na jaře je potřeba udělat na zahradě a na poli. Naučili jsme se názvy jarních kytiček podle názorných pomůcek, pracovali jsme na interaktivním panelu poznali jsme zvířátka na farmě a jejich rodící se mláďátka, prostě všechno, co patří k probouzející se přírodě a nastolení nového života. A pak to přišlo, zavřeli nám školu a všechny děti zůstaly doma. Ale nevadí, máme internetové spojení v podobě emailu. Tak děti se seznamují s plánovanými tématy, které dětem posíláme pomocí emailů.
Dostávají teoretickou část tématu, básničky, náměty na výtvarnou výchovu, pracovní listy a grafomotoriku. Tímto způsoben byly poslány podklady pro dopravní prostředky, teorie, nápady pracovní listy, dětem se to moc líbilo. Dalším velký tématem jsou svátky velikonoční, ale vzhledem k tomu, že jsou v dubnu, ale my se bude seznamovat již koncem března, byly podklady poslány již nyní. Ale hodnocení nechávám na měsíc duben včetně básní, zvyků. Mám radost, že rodiče chápou vzniklou situaci a velice dobře s námi spolupracují. Jde nám o děti, aby byly připravené do školy na září. Zároveň bych touto cestou moc poděkovala všem rodičům za spolupráci a popřála hodně a hodně zdraví. Celá školka je moc smutná a stýská se po dětském smíchu a štěbetání. Tak doufám, že se brzo sejdeme a škola zas ožije.