Hodnocení měsíce - listopad 2018

Měsíc listopad byl opět maximálně naplněný. První dva týdny se i třída Dráčků zapojila do projektu „Zdravá výživa“.  Povídali jsme si o zdravých a nezdravých potravinách. Proč bychom některé potraviny neměli jíst, nebo alespoň omezit, čím nám mohou škodit. Ochutnávali jsme ovoce - poznávali jsme ho po vůni, povídali jsme si, které je sladší, které kyselejší, míchali jsme si z něj také nápoje podle chuti a výběru dětí. Pekli jsme zdravé tyčinky. To se dětem moc líbilo a velmi jim tato zdravá pochoutka chutnala.

Začátkem listopadu jsme se také fotili. Připomněli jsme si také bílý den – kdy jsme si povídali a vyzkoušeli, jak se cítí a co prožívají nevidomí lidé. Koncem měsíce za námi do školky přišly paní, které nám přivedly vodící psy ve výcviku právě pro tyto nevidomé lidi. Dozvěděli jsme se jak dlouho výcvik trvá, jak se pejskové cvičí. Nakonec jsme jim předali pro pejsky malou odměnu – piškotky. V druhé půlce listopadu jsme se věnovali dalšímu projektu – Řemesla na hradě. Povídali jsme si, jaká povolání vykonávají rodiče, která povolání vůbec známe, co kdo potřebuje k výkonu svého povolání. Někteří rodiče přišli i svá povolání nám představit přímo do školky i s praktickými ukázkami a pomůckami – lékař, anestezioložka, švadlena, učitelka plavání, architektka, magistra v lékárně, architektka. Ke konci listopadu nám jedna maminka přišla zahrát loutkové divadlo – Tři prasátka. Aby toho nebylo málo vyjeli jsme si také na výlet do Příbrami, kde jsme se setkali v pekle s pořádnými čertisky. Protože jsme byli všichni stateční a odvážní, dostali jsme se i ke svatému Petrovi s Mikulášem. Malá sladká odměna nás neminula. Začali jsme také vyrábět na jarmark, který se kvapem blíží. Bylo toho opravdu hodně.