Hodnocení měsíce - listopad 2020

Děti se v listopadovém měsíci seznámily se spousty zajímavými, užitečnými, ale i kreativními tématy a aktivitami. V prvních dnech listopadu, se dráčci seznámili s bezpečnosti nejen na chodníku, silnici či v domácnostech, ale také v mateřské škole a okolí. Seznámení byly i s dopravními značkami.

Dále byla pro děti připravená bezpečnostní průprava, kdy naší mateřskou školu navštívili profesionálové (záchranář, hasič a městský policista). Děti byly poučeny a seznámeny s různými druhy rizikového chování a možnými úrazy. Dále byly seznámeny jak se mají v těchto nežádoucích situacích zachovat či se jim vyvarovat. Téma jsme pojali i formou hry. S dětmi jsme si vyrobili semafor s kterým jsme hráli hry. V dalších týdnech na nás čekalo téma hradní řemesla a povolání. V společném kruhu jsme si s dětmi povídali o tom co znamená řemeslo či povolání. Také jsme si řekli, kde pracují rodiče.

V následujících dnech jsme si vyrobili knížečku s postavičkou, která charakterizovala čím bychom chtěli být až vyrosteme. Dále si pro nás zaměstnanci školky připravili zajímavé aktivity na téma povolání, jejíž cílem bylo seznámit děti s profesí (kuchař, zahradník, cukrářka, švadlena, manikérka). Kuchařka nám ukázala jak se připravuje mrkvová pomazánka a jaké kuchyňské potřeby používá ke své práci.
Cukrářka si pro nás připravila sladké překvapení, kdy děti si sami vyrobily lízátka v čokoládě a na závěr je ozdobily. Švadlena, manikérka, zahradnice nám také představili své povolání a jejich potřebné nástroje ke své činnosti.
V nadcházejícím týdnu se děti zdokonalovaly na téma ovoce a zelenina. I zde byla využita grafomotorická technika, kreslení, pracovní listy apod.
Naučili jsme se nové písničky a básničky jako je například ,,Já jsem muzikant,, a další. Také jsme se zaměřili na logopedickou stránku, kdy jsme s dětmi procvičovali jazýček na určité písmena (S, L, M). Děti stále navštěvují saunu, kterou máme nově vybavenou zdravotnickým ortopedickým koberečkem na nožky.

Těšíme se na další měsíc
Karin a Lenka