Hodnocení měsíce - říjen 2020

Měsíc říjen byl opět plný akcí. Hned začátkem října jsme se zúčastnili kina – Králíček Petr. 4.
10. jsme oslavili den zvířátek – povídali jsme si o zvířátkách, jak se k nim chováme, kde která
žijí. 13. 10. se čtyři Dráčci zúčastnili spolu s Čerty a Rarášky vystoupení na akci pořádané
městskou částí Prahy 5. Seznamovali jsme se také s okolím hradu. Povídali jsme si, jaké
důležité budovy se nachází v okolí naší školky – pošta, obchody, škola, atd. a čím jsou pro nás
důležité. V průběhu října jsme nezapomněli ani na náš třídní výlet na Ladronku. Cestou jsme
posbírali krásné červené listí na výtvarné práce ve třídě. Také jsme našli a do školky přinesli
krásné ulity šneků. Výlet jsme si užili i jinak – proběhli jsme se po louce, dělali piknik,
zkoumali jsme stromy.Bylo báječné počasí, tak jsme si to moc užili. Seznamovali jsme se také
s podzimními činnostmi- pouštění draků, sběr ovoce a zeleniny, práce na poli, atd.. Přímo o
ovoci a zelenině si budeme povídat v listopadu. Ale byly i další akce jako Multikultura –
ukázky chování k cizincům – jak nejlépe s nimi komunikovat, Dravci – přijel pán s dravými
ptáky i papoušky, nebo návštěva hasičské záchranné stanice. Celý měsíc říjen jsme ve třídě
zakončili Halloveen akcí, kdy se všichni dráči proměnili v podivuhodné postavy, zatancovali
jsme si a i něco malého vykoledovali.Říjen byl opět plný krásných akcí.

I v měsíci říjnu měli Dráčci, i přes ztížené podmínky na pilno. Poznávali jsme okolí našeho hradu a zjišťovali, co se v něm nachází za zajímavosti, ale i jaká příroda ho obklopuje. V našem parku jsme se učili o fauně i floře. Pozorovali změny, které přináší podzim. Na stromech se mění barvy listí, veverky si dělají zásoby na zimu. Také jsme pozorovali jak se nám mění počasí a jak se ochlazuje. Říkali jsme si i o tom, co to pro nás znamená, když rtuť na teploměru klesá, tady že bychom se měli tepleji oblékat tepleji, abychom si zachovali zdraví a nenastydli.
I když trochu netradičně, proběhla i naše každoroční výstava podhradí. Děti s rodiči si doma vyrobili domečky (pokud už je neměli uschované na hradě), které se naaranžovaly spolu s ostatními doplňky ve třídě Kulihrášků. Všechny děti poté mohli obdivovat nádhernou výstavu, která brala dech. Součástí tématu Stavba podhradí byli i nejrůznější hry na třídě a děti se královsky bavily, ale i dovídaly nové věci, nejen o různých domech a stavbách, ale i o sobě na zájem. Na všechna témata byla orientované i všechny činnosti a práce. Děti si například vyrobily společnou koláž hradu, na kterou nalepili své fotky a vyzdobily si ji. Nechyběly pracovní listy, výtvarné činnosti a písničky básničky. Dráčci také vyrobily dárečky pro babičky a dědečky do domova seniorů, což tentokrát byly záložky do knížky v podobě podzimně laděných zvířátek. Záložky měly navíc na druhé straně pryžovou látku, aby si senioři mohli při čtení očistit brýle. Na výstavu na plot Dráčci vytvořili krásné domečky – kreslili, lepili, stříhali a to vše s cílem vyzdobit zase jednou plot mateřské školy pro všechny kdo půjde kolem nás. Také nás na zahradě školy navštívili draví ptáci a děti se tak mohly s nimi seznámit osobně a leccos se o nich i dozvěděly, dokonce si na některé mohli i sáhnout. Na závěr proběhl ve třídě Dráčků i Haloween a tak jsme v hradě mohli potkat například víly, netopýry, princezny a mumii. I mlsné jazýčky si přišli na své a všichni si to moc užili.