Hodnocení měsíce - Březen 2021

Měsíc březen byl pro většinu z nás neobvyklý a v mnoha ohledech i nový. Vláda nám přichystala nouzový stav a uzavření školky. To nás ale nezastavilo a díky skvělé spolupráci všechrodičů, kterým tímto ještě jednou moc děkujeme, jsme si mohli vyzkoušet jiný způsob plnění úkolů.
 Nejprve jsme se podívali do říše rostlin a jarních květin, někteří z vás vyzkoušeli i pokus s klíčením fazolových semínek, malování kávou, která se vyrábí ze semen rostliny, či výrobu květin z papíru hned několika způsoby.
Jako další jsme se prošli říší zvířat a jejich rodin. Proto nás už nezaskočí, že kráva má telátko a ovce jehňátko. A na zvířátka nám krásně navázaly velikonoce. Naučili jsme se, jak se jmenují jednotlivé dny předcházející velikonočnímu pondělí a dozvěděli se, jaké jsou k nim vázány tradice.
Jednou za týden jsme se z většinou z viděli při online setkáních přes aplikaci meet. Zde jsme probírali květiny, poslouchali, jaká se ve slovech ukrývají písmenka, kreslili jsme obrazce na papír, kde bylo cílem natrénovat orientaci na papíře.
Pevně věříme, že nám školku co nejdříve otevřou a společně si potom některé tyto činnosti zopakujeme tváří v tvář a těšíme se, co nám přinese měsíc duben.