Hodnocení měsíce - Březen 2019

Měsíc březen nám utekl opět velmi rychle, protože jsme měli mnoho zajímavých akcí. Hned začátkem března nás přišly navštívit děti ze základní školy, aby dětem přečetly knížku a pak si společně s našimi dětmi pohrály. Bylo to moc příjemně strávené dopoledne. Dále jsme opět navštívili divadlo, tentokrát představení „Myšáci jsou rošťáci“. V první půlce března jsme si povídali na téma Multikultura. Na naší školce proběhla i praktická ukázka jednotlivých zemí. Rodiče pocházející z jednotlivých zemí nám přinesli ukázku jídel, které jsme si mohli ochutnat, a také přinesli na ukázku jednotlivé předměty, které k dané zemi patří. S děti jsme si tuto výstavu prohlíželi a povídali si, kdo odkud pochází. I ve třídě jsme v tomto tématu pokračovali, snažili jsme se procestovat všechny světadíly a zároveň jsme si o každém nezapomněli něco říci a snad i zapamatovat. I při ranním cvičení jsme si zahráli na cestování mezi světadíly, cestovali jsme různými dopravními prostředky. V tomto měsíci jsme opět byli v kině „Hotel Transylvania 3“. A abychom se také trochu hýbali, tak jsme jeli i do zábavného parku Toboga, kde jsme měli tolik aktivit, že nám pěkně vyhládlo a byli jsme rádi, že jedeme na oběd. Nezapomněli jsme si také připomenout modrý den – den vody. Povídali jsme si nejen o tom, kde se voda bere, ale také k čemu všemu vodu využíváme a jak bychom s ní měli šetřit. A protože v druhé půlce března nám přišlo astronomické jaro, tak jsme si začali povídat na téma jaro – jak se mění počasí, probouzejí se zvířátka i kytičky. Také jsme stihli už vytvořit obrázky na výstavu na plot s názvem „Aprílové počasí“. Nebylo toho málo, co jsme stihli a už teď víme, že v dubnu budeme opět velmi akční.