Hodnocení měsíce - duben 2018

Tento měsíc nám přinesl krásné oteplení, a tak jsme si mohli začít užívat více aktivit venku. Začali jsme chodit na procházky do parku Klamovka, výlety i odpoledne trávit na školní zahradě.

Dráčci měli také změnu ve složení jejich hradní stráže. Paní učitelku Adélku, vyměnila paní učitelka Monika a připojila se k paní učitelce Lence. Draci se s tím poprali skvěle. Naše nové heslo zní: ,,Máme sílu Dračí“.

Na úvod měsíce nás čekal Vesmír a planety, pak následoval multikulturní týden a poznávali jsme obyvatele jiných států, jejich tradice, kroje, obrázky, knihy, mapy a i ochutnali jejich národní pokrmy. Výstava s ochutnávkou se povedla.

Trochu jsme si opakovali roční období, rozdělovali dny v týdnu a naučili jsme se měsíce v roce.  Hodně jsme stříhali, lepili, vyráběli, malovali i pracovní listy jsme zvládali.

A na úplný závěr proběhl Klamovský Slavík. Zpěváci trénovali hlasový rozsah i choreografii. Děkujeme i za krásné oblečení pro vystupující. S velkým potěšením se do pěvecké přehlídky přihlásily úplně všichni přítomné děti a porota je ohodnotila plným počtem bodů. Takže zlatí Klamovští Slavíci dostali spoustu odměn, ale i Klamčáka do měšečku.

Z akcí u nás proběhl Hnědý den- Den Země. Navštívili jsme divadlo Minaret s představením s názvem Strašidla v Čechách, kde se strašidélko Emánek učil strašit. A také jsme se vydali i za zdi jiného kraje, a to na třídní výlet na Letenskou pláň. Sluníčko nám svítilo do kroku a vše se povedlo.

Během celého měsíce probíhá Hradní hra a za plnění různých úkolů, za hezké kamarádské chování i za to, když se něco povede, si děti spoří Klamčáky-hradní platidlo. A pak je na Jarmarku roztočí.

Tak do nového měsíce května s úsměvem. Akcí nás čeká opět dost.

Monika a Lenka