Hodnocení měsíce - Únor 2019

V únoru jsme se opět účastnili mnoha zajímavých akcí a i ve školce jsme probírali témata, která nás hodně bavila. Začátkem února jsme si začali povídat o vesmíru – jak to ve vesmíru vypadá, které známe planety, co je Slunce, Měsíc, hvězdy, při cvičení jsme si zahráli také hry
na téma vesmíru – proměnili jsme se v planety, které se pohybují vesmírem. Toto téma jsme neopustili ani při návštěvě kina „Příšerky z vesmíru“. Protože někteří z nás jdou příští rok už do školy, šli jsme se do jedné ze základní škol podívat, tentokrát to byla ZŠ Podbělohorská. Navštívili jsme první třídu, abychom se podívali, jak to tam vypadá a co se tam děti učí. Paní učitelky nás pěkně přivítaly a usadily do lavic mezi
stávající žáky. Tak si děti poprvé sedly do školních lavic a zahrály si na opravdové školáky. Na cestu do školky dostaly děti malou odměnu. Jelikož je únor nemohl nás ani ve školce minout Masopust. S dětmi jsme se seznámili s tradicemi tohoto svátku, proč se slaví, na co navazuje. K tomuto tématu jsme se šli podívat do Národopisného muzea, kde jsme si představili všechny masky, které by neměly chybět v karnevalovém průvodu a učili jsme se také masopustní tanec. Samozřejmě nemohl chybět karneval ani ve školce. Děti se oblékly do zajímavých masek, zatancovaly si, poveselily se a snědly tradiční pochoutky, které k tomu patří. Báječně jsme si to všichni užili. Ke konci měsíce jsme se dostali k dalšímu tématu – integrovaný záchranný systém. Říkali jsme si, jak pomáhají hasiči, policie i záchranná služba a jak je přivoláme a co je nezbytné do telefonu všechno sdělit, aby přijela pomoc co nejrychleji. Povídali jsme si také, co lidé, kteří pracují v těchto profesích, potřebují ke své práci.