Hodnocení měsíce - listopad 2019

Je za námi měsíc plný zvířátek, řemesel a pracovních profesí. V první polovině měsíce se děti aktivně seznamovali s tématem– Zvířata v lese (jak se k zvířátkům chováme a kdo se ukládá k zimnímu spánku). Navštívili jsme dokonce i poprvé kino- ,,Tlapková patrola‘‘ se dětem moc líbila. Přepravu autobusem jsme zvládli na jedničku.
I k nám do školky zavítala návštěva a to pan fotograf. Náročné focení u těch nejmenších dopadlo výborně a rodiče si dle libosti mohli zakoupit celé sady krásných fotografií (společné třídní foto tak i jednotlivé portréty). Týden jsme uzavřeli v bílé, a to s Bílým dnem. Děti měly za úkol přijít oblečeny do bílé barvy a podpořit tak nevidomé. Den se nesl v duchu pomoc nevidomým lidem- povídání o znevýhodnění, hry na procvičení zraku a jiných smyslů.
V druhé polovině měsíce jsme se zaměřili na poznávání řemesel na hradě a v podhradí, ale i na povolání z dnešní doby. Dorazil k nám krásný projekt ,,PolyTechBus ‘‘, kde si děti mohly vše osahat. Zapojovali jsme elektrický okruh, modelovali jsme a pak jsme se stali i malířem. Hotové výrobky jsme odnesli domů. Ke konci měsíce nás přišla navštívit paní doktorka, švadlena, cukrářka a přišli se představit i hasiči a ukázat nám své povolání.