Hodnocení měsíce - říjen 2019

Měsíc Říjen byl časem červených šípků, do žluta vybarvených hrušek, oranžově zářících dýní, a zářivě poletujícího listí. Na jeho začátku jsme si všímali změn v přírodě v okolí naší školky. Děti se seznamovaly s plody podzimu, které jsme pak za pomoci čtvrtky a pestré škály barevného krepového papíru „zavařili“. Děti si rovněž vyzkoušely svůj první pracovní list – hruštičky padající ze stromů. Při zdravotním cvičení jsme si vyzkoušeli, jaké to je být ježkem, a připomněli jsme si, čím se ježek živí. Následně jsme si ježečka i vytvořili. Děti už mají povědomost o tom, kteří ptáci na zimu odlétají do teplých krajin a kteří zůstávají. Nejdříve z obrázků a poté venku jsme se učili poznávat jehličnaté i listnaté stromy. 4. října u nás na hradě proběhl zvířecí den. Mnohé jsme si o zvířatech pověděli, poznávali jsme zvířátka a za pomoci dramatických her jsme si na zvířátka i zahráli. Kulihrášci se začali seznamovat s naší milou paní učitelkou Aničkou, která k nám každé pondělí přichází se svou flétničkou a vždy i s hezkou písničkou. Děti jsou pokaždé velice
zaujaté. Se začínajícími pochmurnými dny nám na hradě začalo saunování. Dětem se pobyt v sauně s poslechem písní z pohádek moc líbil.
22.října k nám zavítal „Létající Čestmír“, oblíbený dětský herec Lukáš Bech, kterého proslavila právě role Čestmíra v oblíbeném seriálu, dále hrál ve filmech Panelstory, Kaňka do pohádky a nebo Lucie, postrach ulice. Přečetl nám pohádku Palačinková Pepinka z knihy Barevné pohádky od A. Mikulky, J. Trnky a K. Trnkové . 
Dne 23. října se u nás „slétli“ ptáci všeho druhu např. orel skalní, sova pálená, kanárek a papoušek. Jejich majitel nám o nich mnohé pověděl, předvedl nám nevídaná kouzla a děti měly možnost si některé ptáky také pohladit. Podzim je časem větru a pouštění draků, a tak jsme si i my dráčky vyrobili :-)
Naše komnata Kulihrášků se na pár dní proměnila v krásné podhradí s domečky a mapou celého našeho království.
Už jsme zvědaví, co nám přinese měsíc listopad.