Hodnocení třídy

V měsíci květnu nás čekal důležitý svátek matek, který jsme oslavili besídkou. Celý předchozí měsíc děti pilně vyráběly a malovaly dřevěná srdce, která pak mamince na besídce darovaly. K tomuto svátku jsme si s dětmi v dopoledních hodinách povídali o členech rodiny, kdo je rodina, jak se jmenují jejich sourozenci a také dostaly děti za úkol zjistit, jak se jmenuje jejich maminka a tatínek. Na toto téma děti kreslily celou rodiny a v komunitním kruhu nám následně o rodině povídaly. Vypracovali jsme také pár pracovní listů a zahráli si na rodinu se všemi dětmi. Ve druhé polovině měsíce jsme s dětmi začali venku pozorovat jarní hmyz a ukazovali jsme si obrázky zvířátek, které můžeme vidět na louce, na stromech, ve vzduchu, v lese. Paní učitelka Alena nám vyrobila domácí žížaliště a děti tak můžou po celý den pozorovat život žížal.  Po celý měsíc Kulihrášci dostávali hradní penízky (Klamčáky) za dobré skutky, chování, pomoc kamarádovi, ale také se Klamčáky odebíraly za lhaní a ubližování kamarádům. Na konci měsíce se konal hradní jarmark, kde si mohly děti za nasbírané penízky koupit hračky podle jejich uvážení. Květen jsme vesele zvládli a hurááá do června :-).