Hodnocení měsíce - Prosinec 2020

Hodnocení měsíce prosince
Prosinec se nesl ve znamení adventu a příprav na Vánoce. S dětmi jsme si vyprávěli o tradicích a zvycích, které se s těmito svátky pojí.
Některé zvyky si děti samy vyzkoušely. Děti připravovaly vánoční výzdobu do třídy, vyráběly přáníčka a drobné dárečky pro své rodiče. V průběhu dní poslouchaly vánoční písně a koledy, některé se naučily.
Mezi svátečním povídáním jsme si zopakovali charakteristické znaky zimního období, připomněli jsme si , jaké změny nastávají v přírodě. Povídali jsme si o sportech, které jsou charakteristické pro zimu, co k nim potřebujeme, kde se dají provozovat. Mluvili jsme i o bezpečnosti při těchto sportech i o ochraně zdraví před nemocemi.
Podařilo se nám, navzdory nepříznivým okolnostem, uspořádat nejen mikulášskou nadílku, kterou si děti náležitě užily, ale i nadílku vánoční. Pod stromkem děti našly spoustu nových hraček, které obohatí jejich třídu. V období po nadílce se od nových hraček nemohly děti odtrhnout.
Přestože nebyla možnost předvést, co jsme se naučili, na vánoční besídce prorodiče, povedlo se nám některé naše „úspěchy“ zprostředkovat alespoň prostřednictvím internetu. A o vánoční posezení děti také nebyly ochuzeny.
Pokojné setkání nad vánočním cukrovím, s koledami, děti prožily společně.