Hodnocení měsíce - Prosinec 2019

Prosinec byl opět plný nejrůznějších akcí. Hned začátkem prvního zimního týdne jsme se odvážně vydali na dalekou cestu -"Staré hrady". Celoškolní výlet autobusem se zdařil, dokonce i ti naši nejmenší cestu a náročný terén zvládli. K vidění byli nejrůznější vitamínoví skřítci, pohádkové bytosti i peklo. Rozloučili jsme se s mini Zoo a vydali se zpět směr Hrad Klamovka.
U nás na hradě jsme pokračovali v adventní atmosféře-výzdoba tříd a chystání se na vzácnou trojici. Přišel nás navštívit Mikuláš! Hříšníkům vyčinil, hodné pochválil, ale nakonec vše dopadlo dobře a každý si odnesl svůj vytoužený balíček. Paní učitelky si oddechly, že jim čert žádného kulihráška nesebral.
V polovině měsíce vyvrcholily přípravy a veselí na hradě. Zdobili jsme společně hradní Girlandu, která nám krášlí zahradu. Ukážeme, co umíme, pěkně se u toho pohostíme. Pozvali jsme rodiče a všechny přátelé na první Vánoční posezení. Besídka se nesla v andělském duchu. Malí andělíčci na úvod snesli z nebe světlo pro smrtelníky, zatančili a zapěli a poté do Sněhové dílny pozvali. Společné zpívání koled, hodování a tvoření přineslo tu pravou vánoční atmosféru.
Sepsali jsme důležité psaní! A to-dopis Ježíškovi! Čekali jsme netrpělivě každý den, kdy za oknem rulička zmizí. Ježíšek byl hodný a nadělil nějaké to překvapení i k nám pod stromeček. Děti nadšeně rozbalovaly dárečky a užívaly si hraní s novými hračkami. Poslední vánoční dny plné pohody a hraní jsme si všichni moc užili.
Přejeme krásné, poklidné Vánoce!