Hodnocení měsíce - Prosinec 2020

Na začátku měsíce jsme si s dětmi vyrobili čertíky. Vybarvovali jsme omalovánky Mikuláše, čerta i anděla a naučili jsme se básničku a písničku o Mikuláši, kterou jsme společně odrecitovali a zaspívali při návštěvě Mikuláše a čerta. Děti take slíbily, že nebudou zlobit a tak dostaly mikulášskou nadílku. V dalším týdnu jsme se začli připravovat na Vánoce. Vyzdobili jsme si třídu, školku a společně jsme pověsili ozdobičky na girlandu. Děti měly také možnost ozdobit si perníčky, pana Perníčka a zvoneček, které si pak odnesly domů. S dětmi jsme napsali dopis ježíškovi, kde děti nakreslily, co by si přály na Vánoce. Dále děti ve dvou skupinkách vyrobily kapříka. Jedna skupinka vyrobila kapříka Elišku a druhá skupinka vyrobila kapříka Kubu. Děti lepily šupinky na tělo kapříka a zbytek vybarvily temperovými barvami. Děti si také vyrobily přáníčka s andílkem, vánoční ozdobičku na stromeček a vánoční baňku. Každé dítě dostalo dřevěný výřez stromečku, který jsme si vybarvili temperovými barvami. Každý den jsme se snažili dětem navodit vánoční atmosféru, vyráběli jsme vanoční výrobky, vybarvovali omalovánky s vánoční tématikou a učili se básničky i vánoční koledy. V posledním týdnu na nás čekala bohatá nadílka od Ježíška pod stromečkem, kde děti mohly najít dárečky hraček na třídu. Všechny třídy jsme se sešli u stromečku, zaspívali jsme si koledy a odnesli dárečky do třídy.
Další den nás Ježíšek navštívil ve třídě a každému dítěti nadělil knížečku O Pejskovi a kočičce. Poté na nás čekalo vánoční posezení, kdy jsme si přichystali stoly s cukrovím a občerstvením a společně jsme si to všichni užili. Povídali jsme si o Vánocích a vánočních tradicích a tímto jsme zakončili náš rok 2020 a budeme se těšit na všechny zase v Novém roce.