Hodnocení třídy

Tento měsíc přinesl krásné teploučko a užívali jsme si ho nejvíce venku. V červnu jsme se věnovali multikultuře, jeli jsme na výlet, procvičili charakteristiku léta a povídali o prázdninách a plánech na dovolené.

Hned v prvních dnech nám do školky přišel číst dědeček Těšínský knížku od Bohumila Říhy Honzíkova cesta, která nám připomněla, že za chviličku pojedeme také za babičkou a dědou na prázdniny.

Pak si pro nás připravila Sabinka krásný projekt o všech zemích, z kterých k nám chodí děti cizinců. Takže kromě České republiky jsme se seznámili i s Ukrajinou, Chorvatskem, Vietnamem, Slovenskem, Belgií, Indonésií, Ruskem, Itálií, Kazachstánem a Polskem. V příštím roce možná další země představíme a doplníme. Ochutnali jsme i tradiční jídla, seznámili s historií, zajímavostmi i kulturou. Nakonec bylo i hudební představení Indonéské hudby. Velké díky Sabince.

Na výlet na Tvrz Hummer se také povedl. Vyzkoušeli jsme si střelbu z luku i z praku, přetahování lanem, prolézali jsme dřevěnými hradbami, malovali jsme obrázky, házeli míčky do pusy rytíře, chytali rybičky, poskákali jsme si v nafukovacím hradu, nechali se namalovat na obličej, viděli králíčky i vlky. Po obědě jsme shlédli kovbojské představení plné legrace a také šikovnosti. Potom jsme si pohráli, prolézačky a skluzavky byly naše. Cestou do školky jsme se těšili na rodiče i nedojedené svačinky.

Pohádkový les se také vydařil. Spousta pohádkových postav nás čekalo v parku Klamovka a pak odměna i pohoštění.

Na posledním nočním spánku jsme si zasportovali, hledali poklad v parku Klamovka a opekli buřtíky. Celou noc prospali a ráno po snídani šupajdili do svých tříd.

Také nás dvakrát odpoledne navštívily nově přijaté děti a seznamovaly se s prostorami školy, hračkami, učitelkami a i zahradou.

Na závěr jsme jeli na školní výlet na letní Náplavku. Nakrmili kačenky a labutě, viděli slíbený Vyšehrad, šli přes Železniční most a kochali se výhledem na tu naší krásnou stověžatou Prahu.

Milí rodiče, děkujeme vám skvělou spolupráci a úžasný školní rok. Se slzičkou v oku se s vámi loučíme a přejeme krásné léto.

Monika a Sabina