Hodnocení měsíce - Květen 2021

zdraví.
Těšíme se na další měsíc.
Andrea, Kateřina

Měsíc květen nám začal úspěšně, a to návratem děti do mateřské školy. Jelikož děti ve školce dlouho nebyly první den jsme si zopakovali pravidla bezpečnosti a chování. Druhý den už jsme začali našim prvním tématem a tím byla rodina. Povídali jsme si o rodině, děti rodinu kreslily a pojmenovávaly členy rodiny. Dále jsme vytvářeli překvapení na den matek a vyrobili pro ně přáníčko s fotkou. Další týden nás čekalo téma Praha a kde bydlím. Povídali jsme si o Praze a ukázali jsme si na obrázku nejznámější pražské památky. Děti měly za úkol naučit se svoji adresu, kde bydlí. Skládali jsme puzzle pražských památek a naučili jsme se písničku na tom pražským mostě. Zahráli jsme si Zlatou bránu, kterou jsme si změnili na Prašnou bránu. Kreslili jsme na kameny a vybarvovali omalovánky Prahy. V posledních dvou týdnech nás provázelo téma Vesmír. Povídali jsme si o vesmíru a naší sluneční soustavě. Z modelíny jsme si vymodelovali planetky a měsíc. Ukázali jsme si globus, jak vypadá naše planeta Země a kde se nachází naše Česká republika. Vytvořili jsme kresbu já ve vesmíru. Děti si namalovaly vesmír vodovými barvami a poté lepily planety a kosmonauta se svou fotografií. Zahráli jsme si hru doveď slepého domů, hvězdičky a planetky, planetky hejbejte se. Děti také vypracovaly pracovní a grafomotorické listy a vybarvovaly omalovánky. V tomto měsíci nás také čekalo spousta zajímavých akcí pro děti. Jako první nás čekala akce PolyTechBus, kde děti byly blíže seznámeny s řemesly zedníka, hrnčíře a obkladače. Tuto práci si samy vyzkoušely a také si zde i něco vyrobily a výrobky odnesly domů. Dále nás navštívil kouzelník, který nám ukázal spoustu zajímavých triků a kouzel. Vyrazili jsme i na náš první výlet na plavbu lodí po Vltavě, kde jsme zahlédli nejznámější pražské památky. Další den nás čekal sportovní den, kdy pro děti v Klamovce byli připraveny sportovní aktivity jako hod oštěpem, štafetový běh, sprint apod.. Měsíc květen jsme zakončili červeným dnem tedy dnem bez tabáku, kde jsme si pověděli proč tabákové výrobky škodí našemu zdraví.

Těšíme se na další měsíc.

Andrea, Kateřina