Hodnocení

Tento měsíc jsme se věnovali tématům o divadle a hercům, letním sportům, rodině, dopravní výchově a slavili při závěrečných akcí hradu.

Téma Hrajeme si na divadlo jsme také zvolili k trénování naší třídní jarní besídky, která se nám povedla a všechny děti spolupracovaly. A vám všem děkujeme za účast a podporu vašich dětí.

V měsíci květnu jsme si zahráli také na sportovce. Nejprve jsme měli strach, jak zvládneme všechny disciplíny v parku a nakonec to pro nás byla hračka. Všichni Rarášci to dali levou zadní- jak se říká. Byli všichni moc šikovní, a proto si zasloužili zlatou Klamovskou medaili.

A protože měly maminky druhou květnovou neděli svátek, tak jsme se zaměřili na rodiny, jména rodičů, sourozenců, adresy…. Na toto téma jsme navštívili Národopisné muzeum v Kinského zahradě, kde jsme si vyráběli zarámované obrázky a povídali jsme si o vesnické svatbě, narození miminka a o členech celé rodiny.

Velká počest pro předškoláčky, kteří projdou před létem za naše brány, bylo pasování. Celý dvůr se sešel na slavnosti a královna je popasovala a popřála do dalších studijních let mnoho štěstí.

Koncem měsíce jsme si zopakovali dopravní prostředky a jejich názvy, dopravní situace, barvy na semaforu, křižovatky a vše, co k tomuto tématu patřilo. V pátek jsme se vydali na dlouhou cestu tramvají číslo 9 a s přestupem na 12 do Národní galerie. Při příchodu jsme uviděli několikametrového hada vytvořeného z batůžků. V dílně jsme si hráli na malíře- kresba voskovkou přes šablonu, foukání barevných bublin, vytváření obrazu z květin postříkaných barvami. Malíř, kterého nám chtěli tímto programem představit, jménem Marc Chagall, namaloval krásné obrazy s tématikou o cirkusu. Takže jsme si i zaskákali, pohoupali na koních a zahráli na akrobaty. Nakonec jsme se šli podívat na jeho originální obraz.

V červeném oblečení jsme se sešli k Mezinárodnímu dni bez tabáku. Popovídali jsme si o škodlivosti a nemocech.

Mezinárodní den dětí se přiblížil a šli jsme do parku Sacre Coeur, kde jsme to s ostatními dětmi z Prahy 5 řádně oslavili. Viděli jsme práci koníků, kteří pracují pro městskou polici, jak se nebojí výstřelů, přeskakují hořící překážky a i hrají fotbal. Mohli jsme si zatroubit v policejním autě, sednout na motorku, střílet i sjet na laně s hasičem. Jelikož nás tam bylo tolik, tak jsme vše jen shlédli.

Vytoužený Jarmark se také přiblížil mílovými kroky. Nasbírané Klamčáky, které jsme poctivě podle hradních třídních pravidel utržily, také pořádně utratíme :-). Vše se povedlo, buchty, bramboráky, buřty, zmrzlina, pivečko i limonádky, prostě všechno bylo výborné a chutné. Dárečky úžasné i tombola byla bohatá. Divadlo se také líbilo, takže kromě přeháněk a závěrečného deště se Hradní jarmark povedl na výbornou.

A na závěr třídní výlet na Pražský hrad. Cesta autobusem a tramvají proběhla bez problémů. Cesta: Starou Prahou přes Loretánské náměstí, až k Hradu, kde jsme viděli výměnu stráží, pak jsme prošli kontrolou a vešli do prostor Hradu. Na všech nádvořích jsme byli velkou atrakcí pro turisty. Chrám Svatého Víta byl krásný. Před Hradem jsme se vyfotili s vojákem, ale i s rytířem, kde se z naší krásné Sabinky stala královna. Nerudovou ulicí potom dolů až ke kostelu Svatého Mikuláše, na Karlův most a procházkou přes Kampu až na tramvaj do školky. Musíme je vážně pochválit. Šli krásně a vzpomínali, kde jsme všude předtím byli.

Na závěr musíme ohodnotit květen za hodně úspěšný. A také psychicky i fyzicky náročný. A už je tady červen a léééto:-)