Hodnocení měsíce - Květen 2019

Měsíc květen nás přenesl do posledního měsíce školního roku a my na sebe můžeme být pyšní, kolik jsme se toho zvládli naučit, poznat a zažít. Z probíraných témat jsme se věnovali vesmíru, dopravním značkám a situacím, povídali jsme si o rodině a v závěru měsíce o divadle. Hodně jsme opět pracovali s interaktivní tabulí a pomůckami, chodili co nejčastěji ven, každý den si zacvičili a pilně sbírali klamčáky na blížící se jarmark. Využili jsme také akcí, které pořádala městská část Praha 5 a navštívili skvělý Den dětí v parku Sacré coeur a projeli se historickým vláčkem. Pod záštitou městské části také uspořádala naše mateřská školka Sportovní den pro okolní školky a my jim všem fandili. My sami jsme si dali do těla při olympiádě pořádané ke Dni dětí, za což jsme všichni dostali medaili a odměnu. Přihlášené děti měly také možnost užít si celodenní výlet do IQ Landie v Liberci. Mohli jsme se i rozloučit s kamarády předškoláky při pasování za doprovodu celého hradního osazenstva a šermířů. Poslední květnový den jsme přišli v červeném oblečení a vysvětlili si škodlivost kouření tabáku. Jeden z nejradostnějších okamžiku nastal, když nás přišla navštívit Sabinka, která je již šťastnou maminkou. A těm našim maminkám jsme vyrobili ke Dni matek hezké přáníčko. Nyní se již začínáme připravovat na blížící se besídku a nemůžeme se dočkat jarmarku.