Hodnocení měsíce - Leden 2021

Začátkem nového roku jsme si povídali o Vánocích a o zážitcích, které děti prožily během vánočních svátků. V prvním týdnu na nás čekalo téma tři králové. Řekli jsme si kdo to byl a vyrobili jsme si královské koruny, odzdobili vánoční stromeček a zazpívali jsme si koledu tři králové. Dále si děti vybarvily omalovánky třech králů, obtáhly a vybarvily vánoční kometu a společně jsme si vyrobili tři krále. Jelikož máme zimní období čekalo na nás téma zimní sporty a objevování kouzla zimy. Povídali jsme si o zimě a jaké jsou její typické znaky. Vyrobili jsme si velkou zimní krajinu a na tu děti nalepily vybarvené omalovánky všech zimních sportů. Poznávali jsme zimní oblečení a řekli, jak se správně v zimě oblékat. Seznámili jsme se s ptáčky v zimě, které jsme si ukázali a některé jsme měli možnost zahlédnout i v našem parku Klamovka, kde děti pro ně pověsily na stromy i keře lojové koule. Děti vybarvovaly omalovánky se zimní tématikou, nakreslily si sněhuláka, vyrobily brusle na led a zimní
čepici. Počasí nám krásně přálo a napadlo nám hodně sněhu. S dětmi jsme chodili do parku stavět sněhuláky, koulovat se a dělat andělíčky. Procvičovali jsme oromotorická a artikulační cvičení. Pracovali jsme s interaktivní tabulí a naučili jsme se zimní básničky i písničky. Navštívila nás paní Zoubková, která dětem představila a přečetla svou knížku, která se dětem moc líbila. Poslední týden jsme měli téma geometrické tvary a barvy. Děti poznávaly základní tvary jako trojúhelník, čtverec, obdélník a kruh. Procvičovali jsme i základní barvičky. V tomto týdnu na nás čekal den vlajky, kdy se děti seznámily s naši národní českou vlajkou a měly za úkol ji společně oblepit krepovými barevnými kuličkami. Ukázali jsme si i jiné vlajky národností dětí z naší třídy jako jsou Indonésie, Bělorusko, Ukrajina, Rusko, Chorvatsko, Gruzie, Súdán. V tomto měsíci jsme začali také samoobsluhou u dětí.
Děti se v jídelně sami obsluhují a začínají používat příbor. Na procvičení používání příborů jsme použili modelínu, kterou se děti učili ve třídě krájet. Hráli jsme spoustu pohybových her na krále, sněhové koule, hry s geometrickými tvary a také naši oblíbenou hru na sochy.

Těšíme se na únor Kateřina a Andrea