Hodnocení měsíce - Leden 2019

V lednu k nám do školy přišla veliká zima a s ní i spousta nemocí. V plném počtu jsme se ve třídě rarášků scházeli zřídka. Přesto jsme se snažili naplnit náš vzdělávací program a zezačátku měsíce jsme se seznámili se třemi králi. Více času jsme věnovali velikému tématu, a to geometrickým tvarům. Děti již umí rozpoznat základní geometrické tvary, dokáží je samostatně namalovat, obkreslit, sestavit i pojmenovat. Jak by také ne, máme procvičeno mnoho grafomotorických listů, pracovali jsme na interaktivní tabuli, stavěli jsme na koberci. S geometrickými tary jsme se seznámili i formou básniček. Paní zima u nás na hradě opravdu čarovala, a tak jsme se seznámili s jejími charakteristickými znaky, rozpoznáme sníh, mráz, vločky, rampouchy i led. Dělali jsme si i pokusy, ve kterých jsme zkoušeli, co udělá sníh v teple, jestli led roztaje…Mnoho zábavy jsme si užil venku, kde jsme dováděli ve sněhu, koulovali se stavěli sněhuláčky, vytvářeli kuličky. Věnovali jsme se i tvoření – například tvoření vloček, stříhání proužků, výroba zimní krajiny, malba vodovkami, modelování sněhuláčků. Ke konci měsíce si děti doma s rodiči vyrobily svou rodovou vlajku, kterým se ještě budeme věnovat v únoru, až budeme všichni pohromadě. Zatím jsme si stihli popovídat o vlajkách na jiných hradech, seznámili jsme se s vlajkou Čr, s hymnou Čr i státními symboly. Navštívily nás i paní doktorky, které se věnují zdravým zoubkům, naučily nás, jak si zoubky správně čistit a starat se o ně, aby nám vydržely co nejdéle zdravé a krásné. Kdo chtěl, zúčastnil se celoškolkového nočního spánku, kde hledal v komnatách hradu Klamovka poklad. A teď doufáme, že ve zdraví přivítáme nový měsíc – únor.