Měsíc březen jsme začali povídáním o zvířátkách v přírodě v zimním období a prvních jarních kytičkách. Počasí nás opět zaskočilo a nasněžilo nám víc než v prosinci. Aspoň jsme mohli zkoušet pokusy se sněhem a ledem. Naučili jsme se spoustu písní, básní i říkadel. Naučili hru Uvíjíme věneček.

15.3. 2018 jsme odstartovali jsme Hradní hru a začali jsme spořit naše penízky Klamčáky do přinesených měšečků. Za Klamčáky si děti koupí na letním jarmarku dárečky a hračky.  Tento týden jsme si vyráběli i měšce z papíru a látky. Třídní pravidla jsou na dveřích.

Přišlo k nám divadélko s názvem Perníková pohádka, kde se hodně zpívalo a hrálo na hudební nástroje. V této pohádce byly trochu změny i na konci, jelikož Jeníček s Mařenkou nebrali perníčky Ježibabě, ale z pekárny paní pekařce

Rarášci také v měsíci březnu bojovali s bacily a stateční bojovníci za tento boj dostali penízek Klamčák.

Šli jsme se projít do Kinského zahrady, počasí nám přálo a svítilo nám sluníčko na cestu. Viděli jsme velký strom Platan, zámeček, rybník s kačenkama a vodopádem, kostelíček a měli jsme i chvilku na hru na hřišti.

Vyfotografovali jsme se, abychom měli památku na naši třídu Rarášků.

Připravovali jsme se na jarní svátky, školka je připravená a vyzdobená jarní výzdobou i v oknech a čekalo nás nošení kraslic anebo velikonočních motivů na ozdobení velikonoční girlandy.

Přišli jsme do školky v modrém a tím oslavily Mezinárodní den vody a také první jarní den.

A abychom už přivolali sluníčko a teplejší počasí, vyráběli jsme na výstavu krásné kytičky, které můžete vidět na plotě školky od 23.3. 2017. Také jsme vystřihali, nalepili a dokreslili velikonoční vajíčka pro babičky a dědečky v Domově důchodců (seniorů)na Klamovce, aby s námi oslavili příchod jara a Velikonoce.

Užili jsme si i velikonoční dílny, kde jste vyrobili nádherné výrobky a ozdobili perníčky. Mohli jsme i ochutnat nádivku a mazanečky. U stánků jste si vybrali velikonoční výzdobu vyrobenou dětmi-kuřátka, vajíčka, osení, zajíčky, slepičky, kohoutky atd. A v neposlední řadě jste viděli výstavu podhradí s domečky všech dětí ve školce. Myslíme, že se opět povedla.

Před Velkým pátkem jsme si každý ozdobil mazanec a shlédli v kině film Esa z pralesa.

Měsíc březen byl hodně nabití, ale to počkejte na duben. To si zase užijeme.

 

Přejeme hezké jarní svátky a hodně sluníčka.    Monika a Eva