Sportovní den MŠ MČ Prahy 5

28.09.2022

Dne 22.9.2022 proběhl sportovní den mateřských škol městské části Praha 5.V letošním ročníku se sportování účastnilo 7 mateřských škol / MŠ Palata, MŠ Kudrnova, MŠ Duha, MŠ Podbělohorská, MŠ Kroupova, ZŠ a MŠ Grafická a ZŠ a MŠ Kořenského/. Sportovní den zahájil pan místostarosta Bc. Herold. Počasí nám v tento den přálo a děti mohly sportovat za příznivých podmínek. Na stanovištích nám pomáhaly studenty pedagogické školy Evropská v čele s p. profesorkou Markétou Šimandlovou. Děti soutěžily v těchto disciplínách sprint, hod do koše, hod oštěpem, hod diskem, překážkový běh, hod koulí, štafeta a skok do dálky. První místo obsadila MŠ Duha, která obhájila loňské prvenství. Naše mateřská škola obsadila krásné třetí místo a odnesla si pohár a odměny. Všechny děti získaly diplom, odměny a medaily za účast na sportovním dni. Děti na stupních vítězů si odnesli diplomy a medaile za vítězná místa. Vítězné školy obdržely hodnotné odměny pro děti ve školce v podobě lego stavebnic. Součástí sportovního dne bylo i občerstvení pro všechny účastníky. Novinkou letošního ročníku byla výstava obrázků s tématikou sportování. Všechny zúčastněné školy před sportovním dnem namalovaly obrázky, které se na sportovním dni vystavovaly. Letošní ročník se velmi povedl a dětem se líbil. Již nyní se těšíme na další ročník