Hodnocení měsíce - květen 2022

Květen jsme zahájili seznámením se dopravními prostředky (pomocí obrázků a hádanek) a bezpečností na silnici – kdy jsme si například postavili vlastní semafor a přecházeli podle semaforu.
V květnu jsme nezapomněli na svátek maminek – povídali jsme si o tom, jak maminky vypadají, jaké mají vlastnosti a co na nich máme rádi. Bubáčci pro své maminky vytvořili malý dárek. A nakonec jsme si přečetli pohádku Máma pro Papíka, z níž jsme si připomněli, že ne všichni maminku mají. Následně jsme se zapojili do školního projektu Zdravá výživa, v němž jsme se dozvěděli něco o zdravém jídle. Zopakovali jsme si zeleninu a ovoce a společnými silami jsme si připravili pomazánku a müsli tyčinku.
Zbytek měsíce jsme objevovali život v trávě – prozkoumali jsme život hmyzu. Seznámili jsme se s mouchou, motýlem, pavoukem nebo mravencem. Upletli jsme pavučinu a na ní vyrobili pavoučky, podívali jsme se na to, jak skutečný pavouk přede své sítě. Namalovali jsme motýla, mraveniště a mouchu. Bubáčci si vyzkoušeli i práci s lupou, když pozorovali mouchu, včelu nebo tiplici (ze třídy jsme také osvobodili
hmyz, který k nám přilétl na návštěvu). V měsíci květnu jsme se vydali na výlet na zámek Loučeň, v jehož zahradách jsme se ztráceli a nacházeli v bludištích. Bubáčci shlédli divadlo Čert a Káča. Průběžně chodíme do parku. Květnem se zakončilo zdravé pískání.