Hodnocení měsíce - leden 2022

Měsíc leden jsme začali povídáním o tom, co kdo dělal o Vánocích, jaké dárky přinesl Ježíšek. Nejkrásnější dárky jsme si nakreslili. S Vánocemi jsou propojeni Tři králové, ani Rarášci nezapomněli si je připomenout. S touto tématikou jsme pracovali i na pracovních listech a vytvořili krásné královské koruny. Pak jsme si povídali o ptáčcích, ukazovali si je na obrázcích a dozvěděli jsme se, kteří u nás zůstávají přes zimu a kteří odlétají do teplých krajů. Pověděli jsme si, proč je dobré krmit v zimě ptáčky a hlavně čím, abychom jim neublížili. Při tomto tématu jsme si namalovali ptáčky, kteří nám přilétli na velký strom s krmítkem – hromadná výtvarná práce. Opravdu se dětem strom moc povedl.
Nezapomněli jsme ani dát krmení ptáčkům do krmítka na naší zahradě. V dalším období se třída Rarášků věnovala tématu Multikultury. Povídali jsme si o tom, kdo z dětí odkud pochází. Dále jsme si říkali, jaké jsou zvláštnosti a odlišnosti různých národností – jazyk, státní hymna, vlajka, jídlo, kulturní památky, kultura bydlení. Dále jsme se seznámili se světadíly – seznámili jsme se se světadílem, na kterém leží Česká republika, největším světadílem, ale i se všemi zbývajícími, které jsme si názorně ukazovali pomocí glóbusu i mapy.
Říkali jsme si také jaká žijí kde zvířátka a ukazovali jsme si je na obrázcích v knize. Výstavu k tomuto tématu jsme z důvodu špatné epidemiologické situace posunuli na pozdější termín a moc se na ni těšíme. Naučili jsme se písničku s pohybem Eskymák, básničku Přijel strýček z Austrálie. Na tuto tématiku jsme také vypracovávali pracovní listy.