Enviromentální projekt

S příchodem jarních měsíců přibývá více slunečních paprsků. Příroda se probouzí, zelená se a nastává čas na bližší seznamování s rostlinami a jejich vývojem (od semínka po plod). Děti v tomto projektu proto budou poznávat rostliny, pozorovat růst rostlin a pomáhat na zahrádce mateřské školy. Projekt Pěstujeme na Klamovce je totiž environmentální projekt, který má za cíl vytvořit pozitivní postoj k životnímu prostředí a úctě k životu ve všech formách. Dále by děti měli pomocí environmentálního projektu získat znalost o tom, jak člověk ovlivňuje životní prostředí a jak se o prostředí kolem nás můžeme starat. Projekt je založený zejména na pozorování všeho živého, lze zařadit malé experimenty a práci s přírodninami. Hlavním prostředkem získání povědomí o životním prostředí bude vlastní zapojení dětí do činností - práce na zahradě, pomoc s úklidem, pomoc s přípravou semínek (klíčení), pomoc se sázením, příprava krmítek pro ptáky atd.