Multikultura 2023

25.02.2023

Obvykle každým rokem v Lednu pořádá naše mateřská škola multikulturní výstavu. Výstava je určena pro rodiče z České republiky, z různých zemí Evropy a celého světa, jejichž děti naši školu navštěvují.

Tato společenská událost slouží ke vzájemnému představení a informování o kultuře, zvycích a každodenním životě v jiných zemích. Výstava je velmi oblíbená a rodiči vyhledávaná jako místo přátelského setkání lidí z různých koutů světa.

Této výstavy se zůčastnilo devatenáct zemí světa a to Ukrajina, Bělorusko, Rusko, Vietnam, Mongolsko, Kazachstán, Polsko, Gruzie, Izrael, Francie, Egypt, Řecko, Chorvatsko, Srbsko, Kanada, Slovensko, Itálie, Indonésie, a samozdřejmě jako hostující země Česká republika. Tyto země nám zapůjčili předměty typické pro jejich kulturu. Národní kroje, fotografie, knihy, hračky, hudební nástroje, koření...Účast na výstavě byla hojná, věřím že se nám i rodičům s dětmi líbila a jako poslední tečka byla ochutnávka jídel, národních pokrmů, které nám rodiče zastoupených zemí uvařili.