Pohádkový les na Klamovce

22.09.2023

Na začátek školního roku 2023/2024 jsme pro naše děti připravili pohádkový les, kterým jsme přivítali zahájení školního roku. Dne 11.9.2023 se v parku Klamovka usídlili pohádkové bytosti, které si pro naše děti připravili úkoly. Úkoly byly zaměřené na sportování a logické myšlení našich dětí a nezapomněly ani na rozvoj jemné motoriky našich dětí. V letošním ročníku se podařilo pro naše děti 9 stanovišť, na kterých pomáhali zaměstnanci školy a rodiče. Stanovištím tak vévodil sultán, duhová víla, černá čarodějka, kašpárek, kouzelnice, broskvová víla, lesní víla, pirátka a vévodkyně.
Účast na akci byla velká, až 300 účastníků / dětí a rodičů/ se zúčastnilo této krásné akce v parku Klamovka.
Děkuji zaměstnancům školy, kteří věnovali svůj čas a energii k organizaci a provádění této události. Tato aktivita podporuje především místní komunitu a rozvoj dětí předškolního věku. Dále moc děkuji rodičům, kteří se zapojili a pomohli na stanovištích. Tato angažovanost ukazuje, jak důležitá je spolupráce mezi rodinami a školou.
Velkým přínosem pro tuto akci bylo získání dotačního programu MČ Praha 5, který nám poskytl finanční prostředky na nákup nových kostýmů a materiálů na stanoviště. Bez této podpory bychom nemohli uskutečnit tak krásný pohádkový les s novými bytostmi. Nedílnou součástí pohádkového lesa bylo i občerstvení na zahradě školy, kde na účastníky čekaly buřtíky, perníčky, limonády a zmrzlinka, které přidaly tomuto dni chuť a radost.
V závěru děkuji všem účastníkům, dětem i rodičům, kteří se zúčastnili a vytvořili tak pozitivní atmosféru na začátku roku. Vaše přítomnost a úsměvy dělaly z tohoto dne zvláštní událost. Díky vám byl začátek školního roku opravdu pohádkový a magický.