Sportovní den mateřských škol MČ Praha 5 2023

26.09.2023

Naše škola dne 25.9.2023 uspořádala sportovní den mateřských škol městské části Praha 5. V letošním ročníku se sportování účastnilo 8 mateřských škol / MŠ Palata, MŠ Kudrnova, MŠ Duha, MŠ Podbělohorská, MŠ Kroupova, ZŠ a MŠ Grafická a ZŠ a MŠ Kořenského, MŠ Weberova/. Účast na sportovním dni přijala p. místostarostka Shaw Salajová, která zahájila sportovní den zapálením olympijského ohně. Paní místostarostka povzbudila děti ke zdravému soutěžení a popřála jim hodně štěstí. Počasí nám v tento den přálo a děti mohly sportovat za příznivých podmínek. Na osmi stanovištích pomáhaly studentky pedagogické školy Evropská v čele s p. profesorkou Burianovou. Klání proběhlo v těchto disciplínách - sprint, hod do koše, hod oštěpem, hod diskem, překážkový běh, hod koulí, štafeta a skok do dálky. První místo obhájila MŠ Duha. Naše mateřská škola se dělila o třetí místo a odnesla si pohár a odměny. Všechny děti získaly diplom, odměny a medaile za účast na sportovním dni. Díky dotačnímu programu MČ Praha 5 si děti, ale i školy, odnesly hodnotné dárky, které jim budou připomínat tento den. Součástí sportovního dne bylo i občerstvení pro všechny účastníky. Tento ročník byl opět úspěšný – děti si zasportovaly, zasoutěžily, vzájemně se podporovaly. Těšíme na další ročník!