Řemesla na Hradě

Tento projekt je zaměřen na poznáván í řemesel, která byla využívána hlavně ve středověku jako je , pradlena, hrnčíř, sklář a podobně , ale i povolání, se kterými se běžně setkáváme i v době dnešní jako jsou, zahradník, učitel, kuchař, architekt a tak dále. Povolání je dost a proto se můžeme zaměřit každý den na jedno samostatné povolání či řemeslo. Prožitek u dětí posilujeme tím, že v rámci tohoto projektu, zveme rodiče a přátele školy k nám do školky aby nám předvedly ukázku z jejich vlastních povolání. Není tak vyjímkou , když princezny a rytíři z našeho hradu a Zámečku poznají jaká je práce zahradníka, kuchaře, čukráře, vojáka a tak dále. Vzhledem k tomu, že si děti mohou ukázku ochutnat nebo vyzkoušet. Je tento projekt u dětí velmi oblíbený.