Spolu je nám dobře

Je projekt, jehož hlavní myšlenkou je semknout rodinu a upevnit a rozvinout rodinné vztahy.

Dětství uteče jen mrknutím oka a přitom jde o nejkrásnější, nejbarevnější, nejkomunikativnější, poznávací období v životě, které je plné fantazie, smíchu, radosti a ve všech ohledech je to pozitivní období života. Tohoto období je největší součástí právě rodina, která tráví s dítětem nejvíce volného času. Rodina dětem vštěpuje základní postoje a znalosti skrze aktivity, které se nám dospělým zdají jako běžné činnosti, kdežto pro dítě se často setkáváme s tím, že danou činnost teprve poznávají, dělají poprvé a může to pro ně být klíčová vzpomínka na celý život. Kolikrát se setkáváme s tím, že již dospělá dcera vzpomíná, jak s maminkou nebo s tatínkem či babičkou pekla cukroví na Vánoce a hrály jim u toho koledy, celým domem voněla vanilka a hřebíček a vypravovali si, jak to bylo, když babička nebo maminka byla malá a jak se dříve slavily Vánoce. Krásná vzpomínka pro dceru, kterou si maminka, tatínek či babička už ani nepamatuje. "škoda, že z toho večera nemáme fotografii."

Dnes máme velké množství výběru různých fotoalb, deníků, nebo si svoje vzpomínky z dovolené, Vánoc, oslavy narozenin, uložíme třeba na cloud. Avšak! Tyto vzpomínky si ukládáme pouze my dospělí. A tak, jsme pro rodiče s dětmi namalovaly a předtiskly deníček, do kterého budou vlepovat fotografie a kreslit právě děti s rodiči tyto pro nás dospělé běžné aktivity, nicméně do budoucna cenné vzpomínky. A jak už to tak bývá, deníček neskončil na dně boxu, nebo zásuvky. Budeme děti motivovat tím, že po naplnění celého deníčku bude následovat odměna.

Na každé straně deníčku, je návrh na aktivitu s dětmi. Na tu stranu s dětmi nalepíte jednu fotografii, můžete samozřejmě i více. Někdo může vytvořit koláž a dokreslovat obrázky. Fantazii se meze nekladou. A jak se tak říká... papír snese všechno.

Za splněnou aktivitu dostanete razítko a za posbírání všech razítek odměnu. A samozřejmostí je i odměna sama o sobě. Uchované vzpomínky ve formě deníčku, který rodině zůstane.

Nemusíte však spěchat, tento projekt probíhá každý rok od října do května. Takže na splnění všech aktivit je 8 měsíců.