Spolupráce se seniory

06.03.2023

Naše spolupráce se Sene Cura pokračuje i v letošním roce. Tato spolupráce je již mnohaletá, kde jsme naší spolupráce nepřerušili ani v době Covidu, a tak se můžeme navzájem těšit z návštěv dětí v tomto domě pro seniory. Navzájem se těšíme z dárečků, které děti vyrábí pro babičky a dědečky a oni na oplátku také dokáží svoji zručnost a posílají překvapeníčka pro děti. Naše návštěvy jsou pro seniory rozptýlením a předáváním síly do dalšího života. Děti poznávají životní koloběh, učí se úctě a respektu ke stáří a navzájem při předávají sílu do dalšího života. Naše návštěvy jsou vždy zaměřené na různé oblasti, někdy s babičkami a dědečky cvičíme i rehabilitační cvičení pod dohledem rehabilitační sestry, házíme míčky, vyhazujeme nafukovací míč pomocí padáku, jindy se seniory tvoříme různými výtvarnými technikami a jindy jim zazpíváme a ukážeme co již dovedeme. Tato spolupráce je oboustranným přínosem.